Работа МО учителей белорусского языка и литературы

За ватрушкі купім лыжы! У рамках тыдня беларускай мовы ў гімназіі № 1 адбыўся дабрачынны кірмаш “Беларускія стравы”

Сродкі, выручаныя на ім, будуць выкарыстаны на набыццё спартыўнага інвентара для ўстановы.

Настаўнікі беларускай мовы і літаратуры, класныя кіраўнікі, вучні разам з бацькамі арганізавалі гэта мерапрыемства ў лепшых беларускіх традыцыях — з вясёлымі вершамі і прымаўкамі, песнямі. Добразычлівыя прадаўцы смачных страў ледзьве паспявалі абслугоўваць пакупнікоў, сярод якіх былі не толькі навучэнцы, але і працаўнікі гімназіі.

Кірмаш прайшоў весела і ажыўлена, падарыў шмат яркіх уражанняў усім удзельнікам.

Вераніка ТАРЫМА, вучаніца 9 “Б” класа.

Алимпiяда па беларускай мове.

Рэспублiканскi конкурс "Буслiк-2019"

Дзень этнаграфіі ў рамках тыдня беларускай мовы і літаратуры

Дзень першы. Акцыя “Гавары са мной па-беларуску”

Мерапрыемства

Клас

Час і месца правядзення

Адказныя

18.02

Адкрыццё тыдня беларускай мовы і літаратуры. Акцыя “Гавары са мной па-беларуску“

1-11,

бацькі

Хол першага паверха

Клімуць Н.М.

Тарыма Т.А.

19.02

Дзень беларускай этнаграфіі

Экскурсіі ў этнаграфічны кабінет

Этнаграфічны кабінет , перапынкі

Селіверстава Н.І.

20.02

Алімпіяда па беларускай мове і літаратуры

307, 12.00

21.02

Удзел у рэспубліканскім конкурсе “Буслік”

Экскурсія ў раённую бібліятэку (да Дня роднай мовы)

12.00

К-т 307, 308

Класныя кіраўнікі

22.02

Дзень беларускай кухні

Хол другога паверха

Настаўнікі-моваведы

23.02

Інтэлектуальная гульня “Шчаслівы выпадак”

Закрыццё тыдня беларускай мовы і літаратуры. Падвядзенне вынікаў. Узнагароджванне

10.00

Рында М.І.

20 февраля 2016 года, в шестой школьный день, в рамках Декады белорусского языка и литературы в гимназии проводился интеллектуальный конкурс «Шануй і любі роднае слова».

В конкурсе принимали участие не только гимназисты, но и наши соседи, учащиеся СШ №3 г. Волковыска.